Upoznavanje i saradnja sa ostalim prostorima i ljudima

Neki drustveni i umetnicki prostori i incijative su izjavile zainteresovanost da posete lab i da mozda drze neka predavanja u labu. Neke od tih prostora smo vec posecivali, a sa nekima nismo jos bili u kontaktu, pa sam hteo da pokrenem detaljniju diskusiju o tome.

Svi ovi prostori su neprofitabilni, to jest nisu kompanije i firme, nemaju nikakav ekonomski interes od nas niti mi od njih.

Zelja da se povezemo sa njima dolazi presvega od zelje za vecim brojem ljudi tokom druzenja, za vise ideja sa vise perspektiva.

Dosta ovih prostora jesu umetnicki ili drustveni prostori, kao sto su Drustveni Centar Krov i Udruzenje Likovnih Umetnika Srbije.

Jos neki od mogucih zainteresovanih za saradnju su umetnicki prostor Objekat 505 i incijativa za povezivanje umetnika i programera Kriva.

Predlazem da organizujemo dogadjaj gde cemo pozvati sve ljude iz ovih prostora da posete lab u isto vreme i medjusobno se upoznamo i razmenimo ideje i kontakte za buducu saradnju i dogadjaje.

Predlazem da kontaktiramo ove prostore sa hklbgd@hklbgd.org mail adrese za one koji imaju email i da ih zvanicno pozovemo na dogadjaj. Za one koji nemaju email, nacicemo druge nacine da ih kontaktiramo, cesto licno, a mozda i preko drugih medijuma (ako je neophodno).

Voleo bih da cujem vase misljenje i vase ideje.

2 Likes

Veoma za, naravno!

Ne vidim negativne strane ovoga i zasto se ne bismo upoznali/druzili/zdruzili/pomagali sa njima.

I ja sam za, što da ne. Ovaj spisak koji si dao je baš strava, voleo bih da organizujemo nešto zajedno!