Predstava BalkanBeastBoy

Cao ljudi,

hteo sam da se i ja predstavim svima na ovom Forumu i da daim ideju szime mozemo i da se malo bolje upoznamo.
Ovo ce biti moja mala predstava.

Ja sam odrastao sa Commodore, kao prvi je bijo C64 i kasnije Amiga 500,1000,2000,3000T stime sam i architekturu od 68000 od motorole i Multitasking u CPU upoznao dok je IBM od toga jos sanjao.

Sa 19 godina sam vec 23 raznih syntaxa upotrebljavao od Basic preko modula 1 i 2, Pascal, Turbo Pascal, C ili C++ (Borland 90tih), i Assamblirao vec 3 processora, stime programming meni nije mysticno vise, nego samo jos alat za upotrebu.

Isao sam putem Elektrotechnike i Marektinga, sta je bilo potrebno za moj uspeh kao samostalac u nemackoj.

Zadnij 8 Godina se bavljam autodidakticno Game Desinom najcesce sa gameengineom Unity ali skoro cu uci u u Unreal.

Inace sam jak philosoph open sourca i protiv licensikog sveta, stime sam kao Whitehat prosao i sve sta se desava i tamnoj sceneriji da bi drugove kollege i musteriju mogao da branim.

Delim znaje o sigurnosti i philosofickoj abstraciji nje, stime da nije existentna i ko prodaje sigurnost samo prodaje katanac za vezanje. Ili sloboda ili sigurnost (kontrolla) oboje ne ide, stime sam ja se smirijo da je svet “jungla” i da je na meni da ipak prezivim u njoj.

Ja sam Exopoliticar i dajem informacije o Exoterestricnim desavanja, UFOlogija i da nismo nikada bili sami na ovom svetu, i ako danasnje systeme vlade i kontrole u to necu da ulazu jer stime bi same sebe destabilizirali.

Jedna od mojih zelja je da ostvarim otvorenu skolu za flexibilan duh pravljene Igrice - Game design - da bi imali alternative sta “mladi” koj jos se skoluju za njhov zatvor “kultura” bi mogli da nauce. Danasnje Igre najvise inlfuenciraju dusu dok se razvija, stime ne kazem da svako ko igra EGo shooter je Ubiijac, ali interessantno je kakve vrste igre imamo i delimo na ovom svetu.

Inace sam bijo i DJ cak na jednim Desconom sam pustao musiku, ako neko hoce da planira zurke u Labu, nek se meni obrati tu mogu sigurno da pomazem.

Pozdravljam i nadam se da cu i od vas nesto moci da procitam. Pozdravljam vas sve i zelim vas sve zdravlje i bogastvo zivota :slight_smile:

U interesantno to za game design. Ja sam nesto poceo da gledam za Godot. Imao sam neku ideju za igricu, pa sam hteo da radim na njoj u slobodno vreme.

1 Like

zdravo, dobrodošao!

ti si bas oldschool :smiley:

1 Like

Godot sam nesto procitao ali nisam upotrebijo ima stotine game engine i dosta sta je free, ja sam se ali fokusirao na Unity3d kao prvo zatosto nema ni jedan game engine koj moze na toliko target platfoma da se projektuje, i usto sam ja cesto game engine uoptrebijo za prezentaciju :slight_smile: imam nekoliko interessantnih linova da razdelim kad opet stignem za BG ako imas interessa, otvori ovde na forumu Themu Kreiranje / podthema - Game Design

Interesuje me bas. Unity mi je bila prva ideja zato sto moze kasnije i na Linux i na Windows, ali volim dosta FOSS pa mi je Godot bila najbolja alternativa, isto navodno podrzava sve platforme, cak i Andorid i VR.

Ovde (https://unity.com/features/multiplatform) su samo 18 target systema ali bili su preko 37…