Naš link agregator?

Da li ste čuli za laarc.io ili lobste.rs? Link agregatori gde mogu da se stavljaju dobre stvari (linkove, slike…) koje želimo da podelimo sa drugima. Jel mislite da ima smisla da napravimo naš link agregator, a da zaživi? Na sajtu nestonesto.hklbgd.org (predlozi za poddomen dobrodošli:)?

Stavimo RSS i onda tamo delimo linkove i slike i sl. koje ionako delimo na XMPP-u već? Znam da možemo, pitanje je da li hoćemo i da li bi zaživelo ?:slight_smile:

2 Likes

Ja sam i za i protiv, vec imamo forum koji slabo koristimo a moze ista stvar na njemu da se radi :stuck_out_tongue:
Sa druge strane dosta cesto pratim lobste.rs ne znam da li ljudima lakse deluje da se tamo ukljuce u diskusiju nego da pisu po forumu

ocete napravimo kategoriju na forumu samo za deljenje linkova?

Ako dodam i mail adresu povezanu sa tom kategorijom onda mozete i da saljete mail tu bez pravljenja naloga na forumu

1 Like

mislim da je to glupo, vec ima kategorija nema poente neki link da bude van nje cisto da bi pisalo link pored

Ako ne idemo sa agregatorom, nego koristimo forum, ja to vidim da imamo jedan thread ovde gde možemo da dumpujemo dobre linkove. Ako može da se napravi thread, bez da se pravi nova kategorija, to bi bilo dovoljno? Svako može da se pretplati na thread kako god želi, a i thread ima RSS (svako može dalje da prati).

Što se tiče maila - jel može da se napravi mail nalog tako da kada pošaljem mail njemu, samo se pojavi novi post u postojećem threadu, a ne da pravi novi thread? Doduše, to sa mailom je i manje bitno, posle možemo da napravimo XMPP bota da šalje na ovaj thread direktno iz Jabber klijenata i tako smanjimo frikciju deljenja linkova…

1 Like

Meni to se deluje komplikovano i neprakticno, ako se bira izmedju threada na forumu i agregatora onda agregator definitvno, samo ne vidim sta ce nam kada svako moze da okaci link i da se tu diskutuje, ni forum ne koristimo skoro nimalo, a kamoli link agregator.
Zamislite da je ovo link, opet vodimo diskusiju, ima jos takvih tema, a ima i tema koje skup linkova kao na za knjige, filmove, zinove, predavanja.

Jedino ako ljudi ne vole forume pa da je na agregatoru lakse, mada su opet jako slicne stvari i ne vidim neku sustinsku razliku.

test, reply iz maila

1 Like

ne radi, probaj opet xD

1 Like

Ja sam za link agregator.
Moze mnogima da kaoristi i verovatno ce se lakse naci starije stvari nego po Wire/Signal/XMPP jer ljudima nekad nesto ne radi ili zaborave lozinke za svoj nalog itd.

a sta fali pisati na forumu ?

Pa lepse je imati link agregator. RSS funcinalnost itd.

Meni je svejedno, al samo da napomenem da i forum ima rss funkcionalnost

1 Like

Onda i ne mora. Ok. Mozemo onda samo da napravimo neki TAG koji kaze link/URL da je u pitanju ili tako nessto slicno kad ljudi postuju da primene adekvatan tag. Cisto kako bi bilo lakse za pretragu kasnije, jer ja, a verujem i ostali, imam cesto problem da nadjem nesto posle par nedelja i meseci, a zato i koristim Forum kada nesto zanimljivo nadjem (odustao sam maltene od bukmarka jer linkova ima previse).

Ali vec imamo tagove po temama, tema moze i ne mora da ima link. Ovo mi deluje na resavanje problema koji ne postoji. Ne znam da li ima opcija za dva taga onda eventualno tako TEMA+LINK tag, al ni toga nesto ne vidim poentu.