Haklab Nextcloud instanca

Poštovanje svima,
Da javim svima da je nameštena Nextcloud instanca haklaba. Možete joj pristupiti preko sledećih adresa:

• cloud tačka hklbgd tačka org
  • cloud tačka oosm tačka org
    (ne mora baš botovi da scrape-uju ove linkove)

Kao i preko TOR-a:

• cloud tačka ym23ftanhv5eoqv56h7hhsyeybrl2tfzj6vac2xm35zy6lkm2nlyjgyd tačka onion

Da biste dobili pristup/nalog, pitajte me na PM ili se javite na Haklabovom XMPP-u.

Ko ne zna - Nextcloud je FOSS rešenje za cloud čuvanje fajlova, ali može da radi mnogo više od toga. Konkretno, na našoj instanci možete da:

• čuvate i delite fajlove (što između naloga, što javno) - zamislite ga kao zamena za Dropbox, Google Drive…
  • kao mail klijenta
  • za taskove (kao zamena za Trello, Todoist…)
  • za online ankete
  • za formulare (zamena za Google Forms)
  • za WebDAV pristup fajlovima
  • za kontakte i kalendar (caldav, carddav)
  • kao RSS reader
  • za trackovanje trčanja/bicikle (čuva GPX, zamena za Stravu)
  • … ima još pluginova, nije problem dodati.

Naravno, standardna dva disclaimera:

• ova instanca može da nestane bilo kad, pa pazite šta čuvate ovde:)
  • fajlovi su E2E šifrovani at rest, ali administratori teorijski mogu da dešifruju te fajlove

Tu sam za sva pitanja!

3 Likes

Pa prvo logicno pitanje bi bilo kakva ogranicenja imate na umu sto se tice velicine i tipa fajlova?
Logicno ne planiram da vam unistavam server niti da stavljam nesto mnogo podataka, samo pitanje.

Fizičko ograničenje je 500GB (trenutno je po useru 10GB, ali može da se poveća po potrebi). Što se tiče tipa fajlova (filetype) - nema ograničenja. Što se tiče sadržaja - zdrav razum

bravo! značiće za share temp fajlova umesto opularnih servisa, a zanima me i kako im rade forme, ankete, to baš nedostaje u ekosistemu (ima onih francuza frama ali je interfejs na francuskom fzn)

stravu bih rado batalio ali zajednica je tamo :frowning:

ja bih samo predlozio ideju, sumnjam da cu koristiti ali mozda bi nekome bilo od koristi da hosutjete pastebin tip aplikacije

odlicno, super sto ste podesili to :smiley:

Mene zanima da li je instanca u labu ili negde u oblaku ?

Instanca je kompletno u labu, ne bi trebalo ništa da curi od podataka ikada napolje (što je jedna od najbitnijih prednosti Nextcloud-a)

1 Like

e samo da kazem dzaba ovo cloud tacka hklbgd tacka org skrivanje, jer se lako nadju poddomeni, preko crt.sh na primer https://crt.sh/?q=hklbgd.org

Strava.
Znaci da dokupljujemo diskove.

1 Like

Objavljen je link na sajtu ( Servisi )