Hackathon HKLBGD

Pozdrav! Zelimo da organizujemo hackathon u haklabu gde cemo pisati/praviti korisnu ili zanimljivu tehnologiju.

U ovom postu ce biti anketa za glasanje datuma i tema za hackathon u haklabu, ali naravno mozete da samo dodjete i radite na svom projetku i mozda zainteresujete druge da vam se pridruze.

Ako niste programer idalje ste veoma dobrosoli da dajete ideje za tehnologiju koja bi vama bila korisna, a mozda i da ucestvujete na druge nacine u projetku, kao sto je dizajn ili sirenje svesti o projektu.

Ako nema datuma ili teme koju vi zelite u anketi napisite dole u komentarima, pa cemo dodati. Sve ideje su dobrodosle.

Datum Hackathona
  • Petak, 3. Jun
  • Subota, 4. Jun
  • Nedelja, 5. Jun
  • Petak, 10. Jun
  • Subota, 11. Jun
  • Nedelja, 12. Jun

0 voters

Neke od tema koje vas interesuju
  • XMPP <-> Email (Forum) bot
  • Unapredjivanje XMPP bota za otvaranje vrata (OMEMO,grupe)
  • Namestiti Matrix server u Haklabu
  • Lemmy.ml server u Haklabu
  • ADS-B stanica za pracenje aviona
  • Monitoring servisa u Haklabu
  • XMPP <-> Mastodon bot
  • Pisanje dokumentacije i tutoriala za korisne tehnologije (xmpp,gpg, itd.)
  • Unapredjivanje Haklab sajta
  • Socail credit za kompanije (Pracenje drustvene odgovornosti firmi)

0 voters

1 Like

https://twitter.com/hklbgd/status/1528132727203053568 Evo i na Twitteru sam pozvao ljude da popune anketu/ glasaju

Predlogideje za Hackathon:
Da je cilj naci sve .RS sajtove koji su maliciozni (imaju maliciozan sadrzaj na njima ili neku malicioznu aktivnost sa te adrese)

1 Like

Mislim da je nemoguce naci listu svih .rs sajtova

Ok, mozemo web crawlerom da nadjemo sto vise. Dodacu sad kao opciju u anketi
EDIT: Ipak ne moze da se menja anketa, nakon prvih 5 minuta

nmvz, to je neka ideja koju je Maxa imao pa se i meni svidela, da se ociste domaci sajtovi.

Prosao je period od 7 dana za anketu i videli smo se uzivo na Desconu da potvrdimo vreme.

Hackathon ce se odrzati u subotu 4. Juna u 12h. Plan je da se malo druzimo i caskamo do 13h, pa da krenemo sa ozbiljnijim radom.

EDIT: Slucajno sam bio napisao od 18h casova umesto od 12h

1 Like

Cisto da napisem novi post da je ipak u 12h, za ljude koji citaju samo mail notifikacije. Ne znam da li stizu za editovane postove.

Necu doci sutra na hakaton.