Glasanje povodom izbacivanje Nedeljka Stefanovica zbog ponasanja

Mislio sam da neću više pisati, ali ovo moram.

Žao mi je što me je Vojislav Vasiljević tako pogrešno shvatio - da mi nije baš mnogo simpatičan, pa ni vredan u mojim očima. Nijedan od ta dva utiska nema dodirnih tačaka sa stvarnošću. Ne osporavam njegovu iskrenost. Ima još njegovih pogrešnih razumevanja mene.

Mejl je krajnje konstruktivan i dobronameran. Imao bih još šta da komentarišem, ali ne želim više ništa da pišem osim u slučaju krajnje nužde.

Slazem se sa Vojom.

Mislim da bi optimalno bilo da neko drugo rukovodi ovim procesom. Iskreno ja bih radije da se neko bavi ovim socialnim pitanjima svakako umesto mene, ja vise volim da se bavim stvarima vezano za tehnologiju.

Za pitanja cu jedno preskociti da odgovorim, jer mozda nije fer da to pominjem.

Mislim da treba da bude online glasanje, ali se plasim bezbednosti ovakvog pristupa: problemi sa spamom,DOSom i laziranja glasova.Prva dva napada su trivijalna, a zadnje sa odredjenom pripremom je jako izvodljivo (lako je napraviti video predstavljati se kao neko drugi i mozda cu to pokazati na nekoj od buducih radionica ako popravim malo rezoluciju). Ali u slucaju ljudi koji ne mogu (ili ne bi trebalo) da prisustvuju, mislim da pravi smisla cisto zbog manjka drugih opcija.

Za izbacivanje smatram da je neophodno, jer ovo nije problem na koje nije bilo dovoljno opomena niti ikakve pozitivne reakcije, sta vise same opomene su prouzrokovale dodatne ozbiljne probleme (napadanje ljudi koji se zale).

Za sta posle je najbitnija tema i sa obzirom da Nedeljko ne moze da prisustvuje radioncama vikendom smatram da moze njegovo pitanje da se cak i odlozi i da se na glasanju diskutuje o buducim pravilima i reakcijama na njihovo krsenje. Najradije se ja ne bih bavio socialnim pitanjima u buduce, osim ako ne moram.

Aleksej