Glasanje povodom izbacivanje Nedeljka Stefanovica zbog ponasanja

Pozdrav svima, ovde Aleksej, pisem sa ovog naloga na mailing listu, jer ne mogu da se prijavim sa mog naloga. Izgleda da je google nesto promenio povodom toga.

Mislim da treba da se nadjemo u haklabu u petak u 19h povodom glasanja oko problema sa Nedeljkom Stefanovicem i njegovog ponasanja prema pre svega zenskim clanovima hackerspeca i manjka zelje da prihvati odgovornost niti da prilagodi svoje ponasanje.

Imali smo incidenata kada je dosadjivao clanici laba nakon cega je trazila pomoc da mu kazemo da prestane. Nakon sto sam mu rekao da prestane, on je rekao da nece. Nakon sto sam mu takodje pristojno rekao da mora, on je poceo da peva.

Nadali smo se da ce vremenom ipak promeniti svoje ponasanje, ali suprotno poceo je posle na Desconu u nedelju da nas napada da smo lazovi i da su ovo izolovani incidenti na koje se neko zali na njega, iako znamo da to nije tacno.

Smatram da ugrozava druge clanove haklaba, da ometa radionice i da pretstavlja aktivan problem sa lazima i svojim ponasanjem za haklab. Sa obzirom da smo pokusali fino da mu kazemo i da mu damo drugu sansu, nemamo druge opcije osim izbacivanja radi sprecavanja daljih incidenata.

Dalju diskusiju o ovome do petka mozemo da vodimo ovde na mailing listi.

PS: Dodajte mi aleksej@hklbgd.org u clanove mailing liste

Mislim da ovaj mail od Nedeljka pokazuje da nema zelju da se promeni ni prihvati gresku ni pred nizom opomena nakon tog incidenta, ni nakon incidenta na Desconu, pa cak ni sada nakon poziva za glasanje da se izbaci. Nema vise nijedna druga opcija koja nam je ostala, ne mozemo da ga opominjemo po ko zna koji put i da smatramo da ce nekako odjednom da se promeni. Sad kad i aktivno napada svakoga ko se zali na njega presao je svaku granicu.

Ja izmislio incident naravno da nisam, nemam razloga to da radim.

Nedeljko nazalost je svestan da dosadjuje i ne samo da nastavlja da dosadjuje nego i napada one koji se zale. Tako da nije do njegovog neznanja, nego sebicnosti.

Aleksej

PS: Ne znam zasto se dalja diskusija na mailing listi ne pokazuje na forumu, mislim da google opet pravi neke probleme sa slanjem mail-a na nas server. Forum je optimalno mesto za buducu diskusiju.