Aw: Glasanje povodom izbacivanje Nedeljka Stefanovica zbog ponasanja

A sto si meni zalis ovde celoj grupi ?

Ljudi nikada nisu laki, a dosta nemogu da se tacno zale nekome zatostose plase. Ne razumem gde je sada problem da moras u grupi svima i meno koj nisam zena da se zalis o ovome?

:slight_smile: Lep dan ti ipak zelim. Oliver The wise.

Izvni, mislim da sam te pogresno razumeo Olivere.

Jun 1, 2022, 16:08 by haklab@googlegroups.com:

Inace za dolaske kacimo na forum kada sta bude. Pre korone je bilo vise aktivnosti, sada se vracamo nazad. Ima hakaton u subotu, evo link Hackathon HKLBGD i takodje nedeljom obicno bude mrezna radionica evo link i za to Linux (Server / Admin) radionica

Jun 1, 2022, 16:32 by ognjen2015@gmail.com:

Nikada nisam bio u labu, uclanio sam se u mailing listu tokom korone s namerom da dodjem nekada kada za to imam vremena i nakon pandemije. Iz toga, ja mogu samo dati neutralno misljenje posmatraca; nekako je logicno da, ukoliko vec imate prostor, clanove, forum, … , morate imati i pravila ponasanja. Meni se nekako cini da ste vi dugo tolerisali nesto sto vama svima jednoglasno nije prijalo, i da je vama poprilicno cisto sta treba ciniti i kakvu odluku treba doneti.

P.S. Pitao sam Desiree, o tome kako lab funkcionise; kada mogu doci, a receno mi je da jednostavno pitam ovde kada je i da li je neko tu, i da tada svratim. Pretpostavljam da je mozda neprikladno pojaviti se u petak, buduci da nikada nisam bio i ne poznajem ovog coveka, ali bi rado svratio za vikend, ukoliko neko planira da tada bude tamo?

Ipak sam te dobro razumeo Olivere

Jun 1, 2022, 16:21 by hklbgd@hklbgd.org:

Pa ne zalim se, nego pozivam na glasanje i dajem obrazlozenje. Zalio sam se pre njemu i to nije urodilo ploda.

Aleksej

– You received this message because you are subscribed to the Google Groups “haklab” group. To unsubscribe from this group and stop receiving emails from it, send an email to . To view this discussion on the web visit .

Pozdrav svima,

Uglavnom se trudim da u sličnim situacijama ostanem suzdržan ali ovaj put ne mogu.
Vidim da je ova tema povukla još pitanja za sobom o odnosima u labu i celokupnoj zajednici pa bih s tim u vezi dao predlog da se u petak osim ovog pitanja potegnu i ostala pitanja koja se provlače ovde i da jednom rešimo to konačno.
Mislim da nije potrebno da pravilnik o ponašanju u labu držimo okačen na zidu, da bi znali kako da se ponašamo, jer smo valjda dovoljno samosvesni i dovoljno vaspitani i kulturni da znamo kako se treba ponašati sa ljudima i u prostoru kao što je naš lab. Da li je realno da je potrebno da velikim slovima piše na zidu da posle korišćenja čaše,tanjira,viljuške i sl. istu trebaš oprati i vratiti na mesto da bi sutra mogla opet da se upotrebi???
Mnogo je detalja koji se guraju pod tepih i koji se prećutkuju ali pritiskaju i vuku negativnu energiju sa sobom. Ako smo zajednica ajde da ta pitanja rešimo kao zajednica, ovo je jedan ozbiljan test za zajednicu koji će svakako pokazati i otkriti mnogo stvari.

P.S. Molim vas dajte link za petak jer nisam u BG a jako želim da prisustvujem diskusiji.

Pozdrav
Dule

Meni nije lepo ovo što već drugi put čitam u ovoj niti: "imam važnija posla, ali računajte da sam glasao". Težina donošenja ovakve odluke za svakoga lično treba da bude veća od cene dolaska u lab, a ne obrnuto.

Nažalost, u petak nisam tu (proslava mature koja je jednom u 5 godina,
nema ređeg događaja:D)

Ni razmatranje statusa dugogodišnjeg člana haklaba nije ništa češće, puno je manje zabavno, i odluke su nekada umele da imaju teške posledice po lab.

Ja bih zato apelovao na sve koji imaju ulog u ovoj situaciji da, makar na simboličkom nivou, ispoštuju njenu ozbiljnost i dođu/uključe se na zajednički sastanak.

Pozdrav,
Bojan

Možda da se i ja oglasim. Nedeljka znam jako površno i žao mi je što glas onog ko glasa nema pridruženi "weight" koji ide uz njega, ali ako je odluka već binarna, presekao bih i glasao nažalost za izbacivanje. Probaću da obrazložim moj glas što je racionalnije moguće, mada je to jako teško ovako javno jer ne bih voleo da se ovo pretvori u neke ružne ad hominem napade.

1. Ovo malo interakcija što sam imao sa Nedeljkom mi nije ostalo u dobrom sećanju - stalno imam osećaj nepoželjnosti zbog njegovog nepotrebnog napadanja na mene oko mog trenutnog zaposlenja, pa čak i političke orijentacije. Možda to nije napadanje, možda je to Nedeljkov način komunikacije, ali meni je previše. U njegovu odbranu, nikad mu nisam ovo rekao direktno, već sam se uvek povlačio u sebe i probao da samo smanjim interakaciju.

2. Kada sam prvi put došao u lab (2021.), par dana za redom posle toga sam dobijao "unsolicited" (netražene?) pozive da pričamo o svemu i svačemu (Rust, politika...). Tu se nadam da sam uljudno uspeo da mu ukažem da ja te pozive ne želim - prvo fino, a onda i malo grublje (i stvarno su prestali posle par dana!). Ali da li mi je bilo prijatno da me osoba koju sam par dana pre toga upoznao zove par večeri za redom i pita "šta misliš o Trumpu", "šta misliš o Rustu" i sl. - nije.

3. Preko mene (ja bar mislim) je Nedeljko došao i na OpenStreetMap telegram grupu gde je jedina interakcija sa njim bila o Milankovićevom kalendaru. Naime, čestitali smo novu godinu 01.01.2022. jedni drugima i dva hrvatska člana su takođe čestitala, da bi Nedeljko nakon toga poželeo svima srpsku novu godinu[1], naizgled totalno nepotrebno i bez veza sa OSM-om i odveo diskusiju na drugu stranu tako da sam morao da se moderatorski mešam. To je bila njegova prva i jedina interakcija tamo.

4. Planirao sam da dovedem u lab jednu tinejdžerku - osnovna škola, neku ćerku od kolege koja osvaja neke nagrade po programerskim takmičenjima. Ako je i 5% ovoga što Aleksej kaže tačno (a imam sve indicije da tom čoveku verujem) i ako postoji 1% šanse da se Nedeljko nađe u tom trenutku tamo, meni nažalost ne pada na pamet da dođem. Izvinjavam se ako sam isključiv, ali tako je. Nadam se da ovo govori više o Nedeljku, nego o meni, ali ne znam, presudite vi. Što se tiče pomenutih uznemiravanja, čisto da pomenem radi kompletnosti da nemam nikakve informacije o tome ni za jednu ni drugu stranu.

Nažalost, u petak nisam tu (proslava mature koja je jednom u 5 godina, nema ređeg događaja:D), ali ako može da se glasa "na daljinu", ovo je moj glas. Ne volim utilitaristički pristup stvarima, ali mislim da je ovo u proseku mnogo bolje za sve i da će haklab otključati svoje potencijale mnogo više bez Nedeljka nego sa njim. Nemam neki savet za tebe Nedeljko osim da poslušaš šta ljudi kažu, da budeš malo manje defanzivan, da probaš da razumeš šta ljudi hoće da ti kažu, ali svakako ti želim svako dobro, kako god da glasanje prođe!

[1] Haklab Beograd Nextcloud

poz, kokan