5.Oktobar - Linux install & use?

Predlog da na dan prve javne objave Linuks kernela (Linux kernel - Wikipedia) odrzimo radionicu za pocetnike o linuksu kako instalirati i napraviti prve korake u istom.

Nista fensi da ne zaplasimo ljude sa terminalom odma nego sto vise kroz GUI, a terminal samo neophodno sta mora.
Da ponudimo neki flajer sa uputstvima itd, nije prob, sastavicu nesto ja.
Samo da dogovorimo koja distribucija je najadekvatnija za pocetnike.

Vase misljenje, ideje, predlozi, kritike…

2 Likes

Ja sam za naravno. Imam i da prosirim predlog da se svake subote ili nedelje recimo ustali termin kao linux install day gde smo najmanje dva sata u labu i kada ljudi mogu da donesu svoj laptop/komp da im se instalira linux. Ovo bi bilo jako poseceno i korisno. I eto mozemo od ovog dogadjaja da pocnemo.

1 Like

Slazem se.
Dogovoricemo se za termin jos, mozda je jednom mesecno previse cesto, ali ionako blejimo u labu, sto nebi bio Linux day XD.

Super ideja, meni su linux festovi pre 20 godina pomogli, mislim da je sjajna ideja. I sreća je da danas ne mora da se ručno rekompajlira kernel da bi se namestio scroll ili ne daj bože zvuk, ali opet, verujem da je početnicima svaka pomoć dobrodošla.

1 Like

gde su bili ti festovi, ko je organizovao to ? jel imas neke matarijale odatle jos ? @voja

U Domu omladine koliko se sećam. Mislim da su LUG grupe organizovale beogradska i novosadska, možda i random ekipa entuzijasta koja se poznavala lično. News grupe su tada okupljale dosta kvalitetnih ljudi takođe. Mislim da mogu da iskopam jedan zbornik radova na papiru, ako nađem skeniraću pa šaljem.

2 Likes